KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15989049
nr 1598 9049
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Stadsbild från Falun". Signerad, daterad 1926, mm14x24 cm, yttermått inklusive ram: 61x49 cm
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 februari 2024
kl 19:39:37
19/2 01:27:36
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind